Aktivity Do knižnice Miesta

Veľryba Gréta v Bibiane

Po dlhom čase sme opäť zavítali do Bibiany na tvorivé dielne, ktoré pripravuje Jana Michalová a úžasne šikovná Miriam Halamičková. Tentokrát sa čítalo z knihy Gréta od Andrey Gregušovej, ktorá je krásne ilustrovaná Nastiou Sleptsovou. Okrem toho, že je príbeh milý a zábavný, je aj náučný. Hovorí o tom, ako zvieratká v mori ochoreli, pretože žijú medzi odpadkami. Rozhodnú sa s tým niečo spraviť, a tak všetky odpadky vyhádžu naspäť na breh. Zvieratká sa uzdravia a veľryba Gréta môže ďalej spievať svoju veľrybiu pesničku uaaaaau, wiaaaaaa, wieeeeeee… V knihe sú aj rady pre deti, ako treba redukovať odpad a ako ho treba triediť. No uaaaau!

  

Na týchto tvorivých dielňach sa samozrejme aj tvorí. Vyrobili sme si krásne veľrybky a ako som sa dozvedela od Miriam Halamičkovej, všetok materiál, čo sme potrebovali, už mal niekto doma. Nič sa teda nekupovalo, nebol žiadny ďalší odpad. Práveže sa využilo to, čo by možno niekto iný už vyhodil.

Na konci knihy je aj malý atlas veľrýb. My sme si k nim pridali tie naše – svetlozelenú veľrybku vyrábala Tánička a tú druhú ja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *