DIY

Vlastnoručne vyrobená tutu sukňa

Tánička nie je veľký fanúšik sukní. Vlastne doteraz mala iba jednu, ktorú si raz odmietla čo i len vyskúšať a odvtedy som jej ju viac neponúkala. Asi som to ale vtedy zle vyhodnotila, pretože dnes po krátkom presviedčaní si obliekla mnou vyrobenú tutu sukňu a tú si pre zmenu nechcela vyzliecť. Aj ja som z nej bola prekvapená, ako dobre sa podarila. Pritom bola hotová naozaj za chvíľku a efekt je parádny. Netreba ani šijací stroj, stačilo trochu strihania a o pár minút bola hotová chutná suknička, ktorá vyzerá ako z cukrovej vaty.

Postup je jednoduchý: Na zošitý pásik gumy stačí urobiť po celom obvode slučky z pásov tylu. Na Táničkinu postavu (veľkosť 92) som potrebovala gumu s dĺžkou približne 45 cm. Na koncoch som ju preložila cez seba a zošila.

Tyl som kupovala dávnejšie, bez rozmyslu, ale nakoniec ho bolo akurát. Boli to pôvodne dva pásy v rozdielnych odtieňoch ružovej s dĺžkou 40 cm a šírkou 3 m. Každý som nastrihala na 18 menších pásov, takže mali (veľmi približne) rozmery 50 cm x 13 cm. S presnosťou to netreba preháňať, lebo na hotovej sukni to aj tak nie je vidieť. Pri slučkách si ale treba dať pozor, aby boli všetky prevliekané z rovnakej strany, pretože vyzerajú inak zvonku a inak zvnútra. Zaťahovať ich potom treba tak akurát – dosť pevne, aby držali, ale zase tak voľne, aby guma príliš nepresvitala.

 

Keď sa suknička osvedčí a nerozpadne sa po prvej detskej oslave, skúsim vyrobiť aj ďalšiu v inej farbe. Som z nej jednoducho sama nadšená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *