DIY

Srdiečkové kocky

Priznám sa, že Valentína som nikdy veľmi neobľubovala. Všade len srdiečka a ruže… Som ale súťaživý typ, a tak keď som sa dopočula o mamičkovskej valentínskej súťaži, zapojila som sa, a to aj napriek tomu, že je to práve srdiečková súťaž.

Bolo treba poslať fotku vlastnoručne vyrobeného výrobku s motívom srdca. Tak som sa pustila do maľovania drevených kociek. Zopár mi ich ešte zostalo nepomaľovaných z predošlej hračky, a tak stačilo dokúpiť nejaké vhodné farby a vymyslieť vzory. 

Maľovala som Slovakrylom a Balakrylom, ktoré majú atest na detské hračky, tak dúfam, že sa Tánička neotrávi, keď bude kocky obkúskavať.
Aby boli srdiečka na rovnakom mieste a mali rovnaký tvar, vystrihla som si šablónu z obyčajného papiera a na každej štvorici kociek som ceruzkou obkreslila srdiečkový obrys. Potom som si ceruzkou predkreslila rôzne vzory do jednotlivých srdiečok a šup premaľovať ich. Vôbec to ale nebolo šup, lebo mojimi starými štetcami tie malé vzory nešli pekne namaľovať. Alebo treba mať cvik a fintu fň. Neviem. Použila som ale špáratká a ako tak to išlo.
Drevené kocky som objednávala odtiaľto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *