DIY

Šnúrkové hady

Prednedávnom som natrafila na návod na výrobu hadov zo šnúrok. Podľa popisu to mala byť zábavná aktivita pre cca 8-ročné deti, ale podľa mňa sú hady také efektné, že som sa ich rozhodla vyrobiť tiež. Prvého som skúšala z horolezeckého lana (ten žltý). Je ale dosť tvrdé a nedá sa tým pádom až tak tvarovať. Ďalších dvoch som teda vyrobila z o čosi mäkšej padákovej šnúry a tie sa mi pozdávajú viac. Na jedného hada som použila 5 metrov šnúrky a dlhé sú približne 35 – 40 cm.

V porovnaní s originálnym návodom som hlavu nevypchávala, len som ešte spravila niekoľko ďalších základných uzlov opačným smerom. Obidva konce šnúrok som na spodku hlavy spojila tak, že som ich roztopila zapalovačom a pritlačila k sebe. Okrem toho som nalepené oči vymenila za gorálky, ktoré som prišila, keďže sa s hadmi budú hrať malé deti a bola by som v strese, či sa neodlepia a nezhltnú ich. Na žltom som skúšala niečo ako privreté oči – niekoľko slučiek čiernej nite okolo bielej gorálky. Tie som ale musela prišívať na obidvoch stranách, čo bolo dosť náročné, pretože lano bolo dosť tvrdé. Oči na zvyšných dvoch som si zjednodušila – gorálku som prišila čiernou niťou iba na jednom mieste a na konci som nechala veľký uzol (niekoľko uzlíkov cez seba), aby gorálka neodpadla.

Na žltom som vyskúšala aj jazyk z červenej šnúrky. Myslím si ale, že tie zvyšné dva sú krajšie a netreba sa s nimi ani toľko piplať. Stačí nechať trčať dlhšiu slučku.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *