Aktivity DIY

Šišky pre vtáčiky

Nechala som sa inšpirovať kamarátkou Zuzkou, ktorá so svojimi dcérami tvorí a vyrába a vystrihuje a maľuje a vymýšľa a kadečo iné. A okrem toho má rada prírodu, takže jej spoločné aktivity s deťmi sa väčšinou odohrávajú v prírode, alebo si niečo z prírody – vetvičky, listy, šišky, vezmú domov a tam sa z nej tešia.

My sme sa dnes rozhodli pomôcť vtáčikom, aby mali čo jesť, keď zase prídu mrazy (snáď ešte prídu). Vyrábali sme jednoduché kŕmitko zo šišiek, ktoré sme si doniesli zo Železnej Studničky.

Do misky som nakrájala maslo, ktoré som vybrala asi 15 minút vopred. Prisypali sme krmivo pre vtáky (bola to kúpená zmes prosa, slnečnice, pšenice, ovsa, arašídov a jačmeňa) a zmiešali rukami. Na vrch každej šišky som priviazala špagát a potom sme spoločne s Táničkou obalovali šišky v maslovej zmesi.

Dve šišky sme zavesili na stromy v predzáhradke pred našim domom a jednu sme zavesili na zábradlie na balkón. Teším sa, keď sa nejaké vtáčiky osmelia a budeme ich s Táničkou pozorovať. Popritom sa možno aj naučíme, ako sa tie vtáčatá volajú. V tomto máme veľké medzery a okrem vrabcov, holubov a vrán je pre nás všetko ostatné len „vtáčik“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *