Aktivity Miesta

Prvá návšteva knižnice

Tieto letné horúčavy sa snažíme tráviť väčšinou v lese alebo pri vode. Aj dnes by sme to tak mali, ale mňa v posledných dňoch pochytila čitateľská mánia. Za posledných päť týždňov som prečítala tri knihy, ktoré boli odložené v našej knižnici bez povšimnutia, a tak ma chytili, že mám teraz rozčítané ďalšie dve a od rodičov som uchmatla ďalších päť. Keby sa niekto čudoval, či sa to dá stihnúť pri dieťati, tak dá. Len si treba utriediť priority. Napríklad vôbec netreba mať stále vyleštené zrkadlá a ožehlené veci. Veci sa zase pokrčia a zrkadlá v sekunde po ich umytí niekto zapatle.

Keď sa pre niečo nadchnem, tak tým potom otravujem aj ostatných a niekedy nechápem, že moje nadšenie nezdieľajú. U muža som sa už ale zmierila s tým, že knihu s inou ako športovou tematikou neprečíta. Tánička je zase stále v období obrázkových kníh a na texty nemá trpezlivosť. Pred spaním si ale vždy chce vypočuť príbehy o ľuďoch z Potuliek jarou, letom, jeseňou alebo zimou, o ktorých som písala tu. Iné knihy zatiaľ čakajú na svoj čas, a preto mi je ľúto kupovať nové, ktoré neviem kedy (a či vôbec) Táničku zaujmú. Rozhodla som sa teda, že pôjdeme do knižnice a sama si môže vybrať. A keď sa ani ona netrafí, nevadí. Vrátime.

Dnes sme teda vynechali les a kúpanie a prihlásili sme sa do mestskej knižnice. I keď máme niektoré knižnice bližšie, do tejto mestskej na Kapucínskej sa vieme dostať električkou. A je hneď pri zmrzlinárni!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *