DIY

Na Železnej je vŕbka…

… a keď sme sa okolo nej hrali a schovávali sa pod ňou, pozbierali sme aj zopár popadaných prútikov zo zeme. Plán bol taký, že spravíme jesenný veniec, a že sa zapojí aj Tánička, lebo to bude veľmi jednoduché a zábavné. A síce som vôbec netušila, ako sa také vence robia, ale zdalo sa mi to ako skvelý nápad.

Prúty boli už ale suchšie, takže sa nedali len tak poohýbať. Nechali sme ich teda cez noc namočené vo vani vo vode. Na druhý deň som ich ešte mokré poohýbala do kruhu a zviazala špagátom. Takto zviazané sa sušili na balkóne. Po uschnutí som ich rozviazala a povyberala z nich len zopár, ktoré sa mi zdali najvhodnejšie a opäť som ich na niektorých miestach zviazala, aby veniec držal tvar. No a potom sme išli dekorovať. Inšpirovala som sa bavlnkovým koníkom na Zuzkinom blogu, a tak som vybrala košík s vlnami a bavlnkami. Jeden jednoduchý kruh z prútika som urobila aj pre Táničku a predstavovala som si, ako bude celá žhavá obmotávať ho. Zistila som ale, že na niečo také ešte nemá trpezlivosť. Veniec si len skúšala ako hula-hop a s vlnami sa hrala ako mača, takže mám teraz namiesto klbiek pomuchlanú guču. Mne sa ale napriek tomu podarilo svoj veniec ozdobiť.

Nakoniec som ešte povystrihovala farebné listy z papiera, ktorý nám zostal z gaštanových zvieratiek. Listy som pozastrkávala medzi prútiky a veniec bol hotový.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *