DIY Eko

Látkové odličovacie tampóny

Moje ekologické snahy realizujem pomaličky kúsok po kúsku. Začala som jednoduchšími krokmi. Nekupujem si napríklad balenú minerálku v plastových fľašiach, neberiem si v obchode mikroténové sáčky alebo igelitky a kávu so sebou si dávam do vlastného hrnčeka. Teraz prišiel čas aj na minimalizovanie odpadu v kúpeľni. Okrem toho, že som prešla na kovový holiaci strojček , tuhé mydlo a tuhý šampón, obmedzila som aj používanie vatových odličovacích tampónov. Vyrobila som si namiesto nich látkové, ktoré stačí vyprať spolu s ostatnými vecami. Navyše som ich vyrobila z vyradeného froté uteráku a z malých zvyškov látky, pre ktoré by som už asi nenašla využitie. Dokonca ani zvyšky zvyškov som nevyhodila – budú slúžiť ako výplň do hračky pre Táničku.

Zatiaľ som na skúšku ušila len tri, ale keďže skúškou prešli, dorobím aj ďalšie, len asi z jemnejšej látky. Froté strana je sama o sebe dosť drsná, a tak by som z druhej strany prijala čosi jemnejšie na odličovanie očí, možno zo starého trička.

Postup je každopádne veľmi jednoduchý:

  1. Na látku aj na uterák som obkreslila kruh pomocou pohára vhodnej veľkosti a vystrihla som ich.
  2. Kruh látky a kruh froté som priložila k sebe lícovými stranami a zošila som ich skoro po celom obvode – treba nechať medzeru, cez ktorú sa kruhy prevrátia.
  3. Prevrátila som kruhy lícovými stranami von a zašila som medzeru.
  4. Po zašití medzery som pokračovala plynulo ďalej a vyšila som kúsok od okraja ešte ďalší kruh (netreba sa s tým ale moc piplať, je to predsa len odličovací tampón).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *