Aktivity Do knižnice

Farby a farbičky

Deti vraj majú senzitívne obdobia, kedy potrebujú robiť určitú činnosť a treba ich v tom podporiť. Tánička má už dlhšie obdobie skákania všade, kde sa dá, a pomáhania – keď robím čaj, musí vybrať vrecúško zo sáčku, chce mlieť kávu, šúpať mrkvu, strúhať syr, krájať banán… Okrem toho má ale aj obdobie spoznávania farieb. Postupne sa učí ich názvy, vyberá predmety podľa farieb a triedi ich. Základné farby už má v malíčku a vyzerá, že niektoré si obľúbila viac ako iné. Väčšinou napríklad zoberie modrú fixku ako prvú, keď ide niečo nakresliť, a rada ukazuje na modré predmety a hovorí „modá“. Vtipne tiež hovorí o ružovej. Niekedy povie, že je to zajačiková, lebo v Duple má ružového zajaca. A tu sú aktivity, ktoré ju snáď v tomto období podporia.

1. VKLADANIE GULIČIEK DO NÁDOB PODĽA FARIEB

2. FAREBNÉ GUMY A FARBIČKY

Inak farbičky, ktoré máme, nie sú len obyčajné farbičky. Dajú sa rozmazávať vodou, takže sa s nimi dá rovno namaľovať aj vodovkový obraz, a okrem toho majú trojuholníkový prierez a výstupky na hranách, aby sa deťom lepšie držali. Dajú sa zohnať napríklad tu.

3. PANTONE KNIŽKY

Tieto knižky si Tánička prezerá veľmi rada a je to na nich už aj vidieť. K výrezom je z každej strany doplnený iný obrázok a iný odtieň danej farby. Tánička ich dostala od babky s dedkom, ale dajú sa zohnať napríklad tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *