DIY Eko

Eko výbava na ihrisko aj do mesta

Zdá sa mi úplne normálne, že nechcem piť z plastovej fľaše, že chcem vytvárať čo najmenej odpadu, že chcem zachrániť planétu a že chcem mať svoje okolie a aj veci, čo sú okolo mňa čo najzdravšie. Môj muž sa síce bojí, že zo mňa bude hipisák a že nám budú po byte loziť dážďovky z kompostéra. A aj to možno bude, ten kompostér. Zatiaľ sa ale len snažím vymeniť jednorazové veci, ktoré najčastejšie používam, za ekologickejšiu a zdravšiu alternatívu. A dala som si za cieľ v tom pokračovať ďalej, takže muž sa má na čo tešiť.

  

Prvý a najdôležitejší krok k ekologickejšiemu životu je síce „redukuj“, ale pre mňa to znamenalo dokúpiť si nerezovú nádobku na jedlo, sieťovku, vypýtať si na narodeniny nerezovú fľašku na vodu a zaobstarať si vrecká na nákup zeleniny a ovocia. Tie som ale ušila zo zbytkov z našich záclon, takže som zredukovala. A ďalej redukujem mikroténové sáčky, igelitky, fóliu na potraviny, alobal a samozrejme plastové fľaše. Aj keď tie sa u nás vždy nejak zázračne ocitnú a ja ich musím potom Táničke trhať z ruky. Ešte sa mi nepodarilo jej príliš dobre vysvetliť, že má pristupovať zodpovednejšie k životnému prostrediu.

Sieťovku Made Sustained a nerezovú nádobku Slice of Green som objednávala z obchodu Príjemné veci. Fľaška je Klean Kanteen a vrecká zo záclony sa dajú jednoducho ušiť napríklad podľa tohto návodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *