Aktivity

Domáca plastelína

Odkedy sa u nás doma objavila plastelína, je modelovanie jedna z najobľúbenejších činností Táničky. Dokonca je to jedna z aktivít, pri ktorej vydrží jej sústredenie viac ako päť minút. Iné takéto činnosti sú hra s vláčikmi, s Duplom a staranie sa o plyšákov a bábiky. Ale s plastelínou sa hrá dokonca sama! Tak!

Lenže plastelína, ktorú sme mali doma naposledy, bola príšerne smradľavá a špinila prsty (je to inak vidno aj na fotkách). No a tak som pohľadala a našla recept na domácu plastelínu – nesmradľavú a dokonca jedlú (i keď my sme spravili nejedlú variantu), keby sa s ňou chceli hrať aj menšie detičky, čo ešte všetko ochutnávajú.

Plastelína sa varí a recept je zo stránky Montessori Kids. No ako obvykle ma zaskočil nepripravenú. Už som mala vodu a múku v panvici, mala prísť soľ a zisťujem, že soli doma niet. Tak sme vybehli s Táničkou do obchodu, i keď som mala obavy, že sa mi cesto zhrudkuje, kým sa vrátime. Ale recept je naozaj zázračný – plastelíne neuškodilo ani čakanie a ani pripálenie (áno, aj to sa mi podarilo). Rozhodli sme sa pre variantu s voskovkami a Tánička všetko sledovala a trochu aj miešala. Na objem, ktorý je v recepte, som pridala skusmo jednu červenú polámanú voskovku a pochopiteľne to nebolo dosť, takže plastelínu máme ružovú. Oleja som tým pádom dala menej. A plastelína môže, ale aj nemusí byť v chladničke. Jednu noc bola vnútri a jednu noc bola mimo a prežila aj aj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *