Miesta

Berlinka

Berlinkou sme začali zo zlého konca. Najprv sme sa asi päťkrát pokúšali prísť na kávičku, ale vždy tam bola súkromná akcia, takže som to už pomaly vzdávala. Napokon sme sa tam ale dostali a teraz je to pre mňa top miesto na kávičku v meste s Táničkou.

Nejde ani tak o detský kútik, ako skôr o skromný počet hostí, veľa priestoru medzi stolmi, nevtieravú obsluhu a žiadne rozbitné veci na dosah detí. No aj ten detský kútik – sú tam mäkké podložky, ale dieťa netreba vyzúvať, takže sa môže kedykoľvek rozhodnúť, že sa ide popreháňať po veľkom pódiu, ktoré tam majú, a o chvíľu sa môže zase vrátiť ku kresleniu alebo čítaniu (a že sa to stáva naozaj často). Ďalej dva pekné detské stolíky so stoličkami, detské knihy, papier a ceruzky a zopár hračiek – pre Táničku v tomto veku ako stvorené. A samozrejme majú aj miesto na prebaľovanie a detské stoličky na jedenie.

Keď tak nad tým ale rozmýšľam, najlepšie na tom je, že je to normálna kaviareň. Dokonca ani detský kútik nie je ružovo-zelený s nálepkami na stenách. Aj keď sme tu doteraz pri každej návšteve stretli zopár detí, chodia sem hlavne ľudia bez nich, takže sa na chvíľu zdá, že som normálna súčasť spoločnosti a nie mama s dieťaťom, pre ktorú je určená iba hernička alebo ihrisko.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *